Престрелка во Тексас- Едно лице загина, 14 се ранети

1 min read

Едно лице загина, а 14 се повредени во пукотница во Бејтаун, Тексас, јавува ABC News. Тројца од повредените се во критична состојба.

Според ABC, напаѓачот отворил оган за време на бдеењето на ова место, соопштија официјални лица.

Трагедијата се случила за време на бдеењето мајката го држела за нејзиниот син кој бил убиен пред неколку недели, кога друг напаѓач пукал од возило во движење.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ова се знаците на асимптоматски ковид – три специфични детали го откриваат коронавирусот

Следно

ВИДЕО | Ивановска: Господар на општеството е граѓанинот, институциите се слуги

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian