Иван Илиевски нов в.д. директор на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје

1 min read

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска го назначи Иван Илиевски за в.д. директор на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје (ЈСП), на местото на досегашниот директор Кристијан Чушков кој е разрешен од функцијата.  

Илиевски долги години работи на раководни позиции во Авто Мото Сојуз на Македонија и Македонија Сообраќај Америт. Во текот на својот професионален ангажман, работи и за развој на Центрите за обука на институции, како сертифициран инструктор на IRU Academy (Академија на Унијата за патен транспорт) за обука на Менаџери на транспортни компании, возачи во меѓународен патен транспорт и транспорт на опасни материи. Илиевски e член и на Советот за безбедност во сообраќајот на патиштата на Град Скопје.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО+ВИДЕО | Келнерка добила 4.400 долари бакшиш, па добила отказ од газдата

Следно

Русија се откажува од рестрикции за невакцинираните лица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian