АСТРО СРЕЌА: Откријте кој е Вашиот најсреќен ден во 2022 година според Вашиот хороскопски знак

3 mins read

Новата година се наближува, а добрата вест е што, според астологијата, 2022 година е поставена да биде понадежна и пооптимистичка година за сите хороскопски знаци – а ќе има и некои посебни космички моменти кои ќе донесат дополнителен поттик на среќа и магија на некои од нас.

Дефинитивно ќе сакате да го означите на вашиот нов календар, со голема и светкава ѕвезда вашиот најсреќен ден во 2022 година, нели?

ЗА ОВНИТЕ

Најсреќен ден: 18 август 2022 година

Подгответе се за година полна со раст, магија и среќа. Планетата на среќата Јупитер го обиколува вашиот зодијак од 10 мај до 28 октомври – транзит што се случува само еднаш на секои 12 години – затоа е време да се фокусирате на проширување и на нови можности. Една од највисоките точки во овој период ќе се случи на 18 август, кога Јупитер ќе формира хармоничен аспект со прекрасната планета Венера – планетата на љубовта. Венера во тој момент ќе ја осветли вашата петта куќа – куќа на романтиката, страста и креативноста, така што ќе биде многу среќно време за љубов и за запознавање. Оваа врска, меѓу љубовните придобивки, ќе донесе и многу инспирација за уметнички потфати, затоа искористете ја магијата!

ЗА БИКОВИТЕ

Најсреќен ден: 13 мај 2022 година

Оваа година започнувате голем период на трансформација. Северниот јазол на судбината влегува во вашиот знак на 18 јануари – влегување што нема да се повтори речиси две децении – што значи дека следните неколку години ќе донесат серија случувања кои ќе ви помогнат да ве усогласат со вашата судбина и ќе ви помогнат да прифатите нова верзија од себе. Особено моќен момент ќе дојде на 13 мај, кога сонцето во вашиот знак ќе се усогласи со Северниот јазол. Доаѓа само две недели по затемнувањето на Сонцето во Бик, овој ден најверојатно ќе донесе јасност за вашиот вистински повик и ќе дозволи да се појават нови позитивни карактеристики на вашиот идентитет.

ЗА БЛИЗНАЦИТЕ

Најсреќен ден: 30 мај 2022 година

Во текот на изминатата година и половина, имавте серија случувања кои го разнишаа вашиот идентитет и вашите врски, но 2022 година ви дава поволна шанса целосно да ја прифатите оваа нова и надградена верзија од себе. Моќната млада месечина во вашиот знак на 30 мај особено ви носи една од најсреќните можности во годината да ги манифестирате вашите желби и да ги претворите вашите соништа во реалност. Оваа месечина поволно се поврзува и со дарежливиот Јупитер и со енергичниот Марс ориентиран кон акција, што ви ги носи среќата и мотивацијата…

Целиот текст и фотографиите проследете ги ТУКА.
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Србија под снег, вонредна состојба во четири општини

Следно

СЗО: По пандемијата доаѓаат уште пострашни проблеми

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian