Арми Хамер ја напушти болницата за лекување

2 mins read

Актерот Арми Хамер (35) по девет месеци ја напуштил болницата среде полициска истрага поради обвинувања за сексуален напад и злоупотреба против него.

„Можам да потврдам дека г-дин Хамер ја напушти установата за лекување и дека е одлично“, рече адвокатот на Арми во изјава за Е! Њуз вчера. Адвокатот не прецизираше кога Арми го напуштил објектот.

На почетокот на јуни беше објавено дека Арми е примен во болница поради проблеми со дрога, алкохол и секс. Проблемите на американскиот актер започнаа во јануари 2021 година, кога неколку поранешни девојки го обвинија за силување, психичко малтретирање и мисли за канибализам. Полицијата во Лос Анџелес покрена истрага против него на 3 февруари, а поради ужасните обвинувања Холивуд му сврте грб, па беше сменет на неколку проекти.

Уште во март, пред да влезе во медицинска установа, Арми јавно го обвини жена по име Ефи за силување, тврдејќи дека актерот ја силувал и тепал со часови во 2017 година, додека сè уште бил оженет со сегашната бивша – сопругата Елизабет Чемберс.

Заедно со обвинувањата за силување, Арми неодамна повторно е во центарот на вниманието на јавноста поради неговата наводна преписка со неколку жени, што се појави на интернет.

Инаку, актерот ја постигна својата прва забележителна улога во 2010 година во филмот „Социјална мрежа“ на Дејвид Финчер, во кој ги играше близнаците Винклвос. Една година подоцна, тој се појави во биографската драма Џеј Едгар, што му донесе номинација за наградата на Здружението на филмски актери за најдобар актер во споредна улога.

ИЗВОР:  lokalno.mk

Претходно

3 видови на храна што треба да се јадат во текот на зимата: Нутриционисти откриваат зошто се ВАЖНИ!

Следно

НУК: Скопје доби градоначалничка или пак, Сојузот на стопански комори?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian