20-годишник тешко повреден откако возило излета од патот на булевар „Борис Трајковски“

1 min read

На 12.12.2021 во 06.15 часот во СВР Скопје било пријавено дека крстосницата од бул.„Борис Трајковски“ и ул.„Саса-2“, патничко возило „шевролет спарк“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Л.А.(19) од Скопје, излетало надвор од коловозот. 

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот во возилото М.Ч.(20) од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Извршен бил увид на местото на несреќата од увидна екипа од СВР Скопје. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Што прави денеска: Емануела Ковачевска Китановска, поетеса и актерка

Следно

Умираат луѓе со лажни ковид сертификати, Франција отвори 400 истраги за фалс документи за вакцинација

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian