Заев гласаше на вонредните внатрепартиски избори

1 min read

Претседателот на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Зоран Заев денеска во општинскиот штаб на партијата во Струмица го оствари правото на глас на вонредните внатрепартиски избори.

СДСМ денеска го бира заменикот на Заев. За претседател на партијата се кандидираа тројца кандидати и тоа Димитар Ковачевски, кој е актуелен заменик-министер за финансии и член на Извршниот одбор на СДСМ, Фросина Ременски, поранешна пратеничка и екс-потпретседателка на СДСМ и Јован Деспотовски, актуелен директор на Дирекцијата на ТИРЗ.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нападнат Твитер налогот на индискиот премиер Моди

Следно

Почина легендарниот шпански тенисер, Маноло Сантана

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian