Временска прогноза до крајот на оваа година: Кога ќе падне првиот снег?

1 min read

Веројатно за да го видиме првиот снег ќе треба да почекаме уште малку повеќе. Метеролозите за крајот на оваа година прогнозираат стабилно време и мали шанси за врнежи од снег.

Утрешниот ден и новата работна недела ќе донесат нестабилно време, но можностите за врнежи од снег се мали. Остатокот од недела ќе донесе стабилно време, со исклучок на петок. Утринските температури ќе се движат околу нулата, а дневните до шест степени.

Во последните две седмици од декември времето ќе биде студено, но сончево. Утринските температури ќе се движат околу три степени под нулата, а дневните до пет степени.

Новогодишната ден и ноќта ќе бидат студени со можни врнежи од снег.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Дали Мареј знае нешто што другите не го знаат: Новак најверојатно е вакциниран

Следно

Има и други принцези кои не се поднесуваат, не се само Меган и Кејт

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian