Фото: Пешак прегазен во Карпош 4, поминувал улица на место каде нема пешачки премин

1 min read

Автомобил удри во пешак во Карпош 4, вчеравечер. Несреќата се случила во близина на трговскиот “Антико”. Според информации од минувачи, тој поминувал улица преку жардењери, на место каде нема пешачки премин. Во него, удрило возило “Киа”.

Пешакот веднаш беше префрлен во болница. Екипа на Брза помош го превзема по неколку минути. Увид правеа и екипи на МВР.

По несреќата, на помош застанаа случајни минувачи и двајца возачи кои возеа зад возилото кое удри во пешакот.

Фото: Скопје1.мк / 24инфо.мк

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Израелска студија: Три дози на Фајзер штитат од омикрон

Следно

ФОТО | Започна 17. Конгрес на ВМРО-ДПМНE: Мицкоски, единствен кандидат за лидер на партијата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian