Возило удрило во пешак, се здобил со тешки повреди

1 min read

На 10.12.2021 околу 19,30 часот во Скопје на ул.„Македонско-Косовска бригада“ патничко моторно возило „форд“ со скопски регистарски ознаки управувано од И.А.(35) од Скопје удрило во М.А.(32) од Скопје. М.А. е пренесен во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ каде му се констатирани тешки телесни повреди.

Увид на лице место извршила екипа од СВР Скопје.
 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ПРВИ КОНКРЕТНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ОМИКРОН: Вакцините добро штитат од благи симптоми

Следно

Ангелов: „Едно општество за сите” ја води државата напред

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian