Владимир Путин со неверојатно откритие

1 min read

Најмалку еден член на американското разузнавање бил меѓу советниците на руската влада во 1990-тите. Ова го соопшти рускиот претседател Владимир Путин, пренесе ТАСС.

Шефот на руската држава потсети на овој период. Тој смета дека дефинитивно имало барем еден претставник на американското разузнавање како советник на руската влада.

Американскиот закон го ограничувал да се занимава со комерцијални активности. На крајот, тоа станало проблем на САД.

Тогаш било потврдено дека советникот бил претставник на американското разузнавање. Путин го коментираше ова пред два дена.

Ова се дефинира како обид да се влијае на руската власт. Тој успеа да стави крај на ова присуство со преземање на функцијата.

Путин смета дека одлуките сега се носат многу мудро.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

МВР и инспекторите затворија неколку познати скопски локали

Следно

Нема фискални, нема сертификати и масовно се пуши, покажаа инспекции во угостителски објекти во Скопје

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian