Велат дека е „двојничка“ на Кајли Џенер и дека го има најголемиот задник во шоу-бизнисот: Која е Анастазиа Караниколау?

8 mins read

Можеби сте забележале дека Кајли Џенер има постојана придружничка на Инстаграм: Анастазиа Караниколау, која исто така се нарекува Стеси или Стеси Бејби на социјалните мрежи. Покрај тоа што е „најдоследна и најлојална пријателка на Џенер“, Стаси е исто така популарна инфлуенсерка на социјалните мрежи и обожавател на пластична хирургија, која искрено зборува за нејзините процедури на социјалните мрежи.

Џенер на социјалните мрежи сподели „забавен факт“ за парот, кои се пријателки уште од детството.

„Се збративме уште од средно училиште. никогаш не излегувавме од дома, освен ако немавме соодветна облека на… затоа подгответе се за цел живот на повеќе близначки слики”, напиша Џенер, позирајќи во соодветни разголени бодија и очила за сонце со Стаси.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)

Но покрај тоа што во јавноста стана позната како најдобрата пријателка на Кајли Џенер и е неразделна од кланот Кардашијан, Анастазиа Караниколау и самата успеа да изгради огромна империја и да заработи огромно богатство. Имено, Стаси, како што повеќето ја нарекуваат оваа 23-годишна девојка, е една од најплатените инфлуенсери во светот, а нејзиниот Јутјуб и социјалните мрежи имаат милионски прегледи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasia Karanikolaou (@stassiebaby)

Стаси е позната, меѓу другото, по разголените и провокативни фотографии, и тоа што сака да покажува облини, но публиката ги сака и нејзините улоги каде сака да споделува детали од своето секојдневие.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasia Karanikolaou (@stassiebaby)

Која е Анастазиа Караниколау?

Анастазиа Караниколау е модел и ѕвезда на социјалните мрежи, која на интернет е позната и како Стас, Стаси или Стаси Бејби. Со над десет милиони следбеници на Инстаграм и 700.000 следбеници на Јутјуб, Караниколау често покажува модели на облека за својата публика и повремено влогира за нејзиниот живот, вклучително и едно популарно видео за целото нејзино патување со пластична хирургија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasia Karanikolaou (@stassiebaby)

Инфлуенсерката, исто така, неодамна вложи многу напор за нејзиното присуство во „TikTok“, споделувајќи видеа од неа и Џенер како танцуваат на популарни песни на апликацијата. Таа, исто така, сподели видеа и со ѕвездата на „Too Hot to Handle“, Хари Џоузи, што предизвика гласини дека тие се во врска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasia Karanikolaou (@stassiebaby)

Ѕвездата на Нетфликс навидум ја потврди нивната врска откако објави слики од парот, а потоа се велеше и дека се забавува со друг актер на Нетфликс, ѕвездата на ром-ком, Ноа Сентинео со кој беа забележани заедно во Лас Вегас додека таа позираше со голем прстен на раката на Инстаграм.

Таа, исто така, работеше со брендови, вклучувајќи ги „PrettyLittleThing“ и „Good American“ на лимитирани модни соработки и кампањи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasia Karanikolaou (@stassiebaby)

Таа и Џенер се пријатели долго време, а Џенер на Инстаграм откри дека пријателството на парот датира 9 години.

„9 години подоцна и сè уште си вистинска. Те сакам засекогаш и секогаш“, напиша Кајли по повод роденденот на Стаси, објавувајќи фотографија од дуото.

Кендал Џенер е исто така блиска со Стеси, а Кајли на Инстаграм откри дека „Стас во основа живееше со мене додека растев, и секогаш бевме ние тројца“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kylie 🤍 (@kyliejenner)

Стеси има прилично преполн социјален календар – со нејзината пријателка Кајли како популарна тема на него. Тие заедно ја прославија Ноќта на вештерките на забава на тема Плејбој, која следеше по насловната страна на Кајли за Плејбој и интервјуто со нејзиното момче Тревис Скот во текот на летото.

Како изгледала Анастазиа Караниколау пред и по пластичната операција?

Стеси беше неверојатно отворена за своето искуство со пластичните операции и во изминатите неколку години откри дека направила најмалку две зголемување на градите. И двата зафати се направени од познатиот пластичен хирург д-р Ашкан Гавами, кој исто така е и човекот зад зафатите на градите и носот на Иги Азалеа.

Таа и Гавами искрено зборуваа за „Harper’s Bazaar“ за нејзината прва процедура. Излегува дека едната од градите на Стеси била речиси цела чаша поголема од другата, што го отежнувало наоѓањето градници што одговараат.

По процедурата, Стаси изјави дека била многу отворена за споделување, бидејќи според неа пластичната хирургија не е ништо срамно, иако многу луѓе мислат дека пластичната хирургија е само од козметички причини за да се промени нешто во што не сте сигурни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasia Karanikolaou (@stassiebaby)

„Сите мои коментари говореа: „Толку си несигурна, толку си несигурна“, што е сосема спротивно. Да бев несигурна, немаше да го покажам тоа. Сакав да им покажам на луѓето дека нема од што да се срамат – дека е толку вообичаено девојчињата да го имаат овој проблем и дека можете да направите нешто за да го решите“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasia Karanikolaou (@stassiebaby)

По првото зголемување на градите, Стаси имаше уште едно во истата година за да ги зголеми градите. Всушност, таа дури сподели цел 15-минутен блог за нејзиното искуство што ја води нејзината публика на „YouTube“ во нејзините консултации со д-р Гавами и низ процесот зад него.

„Кога ја изгубив целата тежина, [градите] исто како да се намалија. И само сакам повторно да бидат како слатки. не знам. Ако сакате, судете ме“, објасни таа за своето размислување зад операцијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasia Karanikolaou (@stassiebaby)

На крајот од видеото, таа ги покажа своите нови гради на состанокот по операцијата со доктор Гавеми.

Стеси исто така беше отворена за фактот дека користи филери за усни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Anastasia Karanikolaou (@stassiebaby)

 

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Снежната покривка во Хрватска затвори неколку автопати

Следно

ПРВИ КОНКРЕТНИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ОМИКРОН: Вакцините добро штитат од благи симптоми

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian