Три лица физички нападнале таксист во Скопје

1 min read

Министерството за внатрешни работи информира дека утрово во 03.30 часот во СВР Скопје А.П.(32) од Скопје пријавил дека околу 00.30 часот додека извршувал работни задачи како такси возач на подрачје на Центар по претходна расправија бил физички напднат од три лица кои употребиле тврд предмет.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Правилото од 17 и 68 секунди ги оживува позитивните настани – еве колку лесно се применува!

Следно

ВИДЕО | Масовен протест против епидемиолошките мерки во Виена, има инциденти и апсења

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian