Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон ја објавија семејната божиќна честитка за оваа година: Децата брзо растат

2 mins read

Војводата и војвотката од Кембриџ ja објавија новата Божиќна семејна фотографија на кралската двојка и нивните три деца.

Фотографијата која е направена за време на патувањето во Јордан оваа година е избрана да се појави на овогодинешните честитки на кралското семејство, кое традиционално го бираат секоја година.

На фотографијата се прикажани принцот Вилијам и Кејт како седат заедно со нивните деца, 8-годишниот принц Џорџ, 6-годишната принцеза Шарлот и 3-годишниот принц Луис.

Кенсингтонската палата соопшти дека семејната фотографија ќе се најде на божиќната честитка на Кембриџ оваа година.

Семејството очигледно реши да се оттргне од нивната типична божиќна облека и наместо тоа избра да оди полежерно – Вилијам облечен во кафена кошула со каки панталони, Мидлтон во долг темнозелен сарафан, Џорџ во маскирна кошула и каки шорцеви, Шарлот во кариран син фустан и Луис во кошула со риги и каки шорцеви.

Детали за тоа кога се случило семејното патување не се објавени.

Фотографијата е во спротивност со минатогодишната божиќна честитка на која беа прикажани собрани во нивната семејна куќа во Норфолк, Англија.

Иако не беше наведено кој ја направил фотографијата, војвотката стана позната по тоа што јавно ја објави својата оригинална фотографија, на која беа прикажани портрети од нејзиното семејство и документација за кралските патувања во странство.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Застој во сообраќајот кон Маврово, кон Дебар се вози по една коловозна лента

Следно

Герасимовски: Заедно со „Банка за храна“ секој месец помагаме на повеќе од 400 лица во социјален ризик

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian