Интервенира итната помош: Тешка сообраќајка во Влае, има и повредени

1 min read

Тешка сообраќајка несреќа се случи утрово во населбата Влае, на булеварот „Партизански одреди“ во близина на мостот „Влајко“.

Според првичните информации во сообраќајката учествувале неколку возила, а има и повредени. На местото на несреќата во моментов интервенира возило на Итната медицинска помош.

Повеќе информации за бројот на повредени и штетата од несреќата се очекуваат во текот на денот. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Станал од кревет, паднал и се повредил: Судот призна дека се работи за „повреда на работа од дома“

Следно

Вооружен напад во пункт за вакцинација во Пакистан, еден полицаец мртов

Latest from Blog

Перишиќ се сели во Лондон

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ одлучи кариерата да ја продолжи во Премиер лигата и тоа во екипата

MacedonianEnglishAlbanian