Инцидент на аеродром: Му забраниле влез во БиХ, тој пробал да грабне пиштол од граничар

1 min read

На Меѓународниот аеродром во Сараево вчера се случила вистинска драма откако еден турски државјанин се обидел да грабне пиштол од граничен полицаец откако му е одбиен влез во Босна и Херцеговина, пишшува Кликс.ба.

Портпаролката на граничната полиција за порталот го потврдува инцидентот на аеродромот.

Таа вели дека со брза реакција на полицискиот службеник од Граничната полиција лицето е совладано и ставено под контрола.

Потоа, турскиот државјанин е лишен од слобода и против него е поднесена пријава за сторено кривично дело напад врз службено лице.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Во Минхен се слави, Баерн на „плус шест“ од Борусија Дортмунд

Следно

Маска за лице со куркума

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian