Требаше да бидам јас: Мајли Сајрус му испеа серенада на Пит Дејвидсон откако дозна дека ја отстранил заедничката тетоважа

6 mins read

Дали се готви љубовен триаголник на повидок? Мајли Сајрус шокантно му ја посвети преработката на песната „It should’ve been me“, пеејќи му од неговиот скут мислејќи дека требаше да е таа наместо Ким Кардашијан, додека заеднички гостуваа во шоуто на Џими Фалон.

Мајли Сајрус и Пит Дејвидсон заедно гостуваа во „The Tonight Show“, промовирајќи го настапот кој ќе го делат за заедничкото специјално новогодишно издание на „SNL“. Гостувањето беше толку забавно за гледање, што Пит и Мајли освен што ги разоткрија заедничките тетоважи кои ги направиле пред 3 години, таа и целосно му се нафрли урнебесно велејќи дека тоа „требаше“ да биде таа на некои од неговите неодамнешни состаноци со Ким Кардашијан.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus)

Некогашната Хана Монтана целосно распуштено му отпеа на 28-годишниот Пит дека „It Should Have Been Ме“, песна на Ивон Фер – додавајќи некои конкретни детали за неговата нова романса со основачката на „SKIMS“, 41-годишната Ким Кардашијан.

„Реков, треба да, дали бев јас – охххх, тоа требаше да бидам јас“, говорејќи му отпеа Мајли на Пит

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Miley Cyrus (@mileycyrus)

„Пит Дејвидсон, како ќе ми го направиш ова?“, директно му се обрати Мајли на Пит.

„Требаше да бидам јас во тоа Ламборџини да го напуштам тој убав ресторан“, изрецитира Мајли обраќајќи се на зацрвенетиот Пит.

Мајли, се разбира, се осврна на неодамнешното излегување на актерот од „Saturday Night Live“ со Ким во славниот Џорџо Балди од Санта Моника. Пит, наводно, се движел со „шлифка“ на вратот кога двајцата го напуштиле ресторанот во џип Ламборџини, наводно, што му припаѓал на Пит.

„Сакам да гледам филм на чудниот Стејтен Ајленд… о, да, тоа требаше да бидам јас“, продолжи 28-годишната пејачка додека Пит го покриваше лицето и огорчено гледаше во збунетиот водител Џими Фалон.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Tonight Show (@fallontonight)

На уште еден неодамнешен состанок во Њујорк, комичарот ја однесе Ким во неговата домашна населба на вечера на отворено на покривот каде што се натопени во глетките на Менхетен. „Како можеше да ми го направиш ова?“, таа потоа го праша Пит, додека пееше на музиката на „The ​​Roots“ кои свиреа во позадина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Tonight Show (@fallontonight)

Сепак, веројатно се работи за пријателска шега, бидејќи дуото за време на гостувањето разоткрија и друг детал – исти тетоважи!

Тоа се случилоза време на снимањето на музичкото видео „The Baby Step“ во 2017 година на гостувањето на Мајли во „SNL“, кога вниманието взаедно им го привлекла фразата „We Babies“ од песната која ја изведуваа.

„И поради некоја причина се погледнавме и ни беше како „тоа е одлична тетоважа“, рече Сајрус.

Тогаш Дејвидсон рече дека му се јавил на неговиот „дечко за тетоважи“ за да дојде во студиото „30 Rock“ во Њујорк за да ја заврши работата, за што Сајрус рече дека тоа било малку „црвено знаме“.

„Требаше да се знае дека тоа е скица“, се пошегува таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Tonight Show (@fallontonight)

Пријателството на парот започна на „SNL“ каде Сајрус се појавуваше како водител или мјузикл најмалку 10 пати, а тие продолжија да одржуваат контакт и да се дружат. Таа дури го однела во неговиот прв геј бар, според приказната што дуото ја раскажа за време на гостувањето.

За жал, не е толку среќен крај за нивните соодветни тетоважи, бидејќи Дејвидсон рече дека ја елиминирал, додека Сајрус сè уште ја има нејзината. Поп-ѕвездата го покажа доказот мастило на нејзината кожа, на чие стапало пишувапе „WE BABIES“, додека Дејвидсон го покажа она што остана од неговата, што го опиша како „Нема бебиња“.

„Следниот ден престанав да пушам трева. Неколку години. Па, барем со Пит, во секој случај“, рече Сајрус.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bigp (@petesbigwhopper)

Мајли изгледаше неверојатно додека настапуваше во црн мачкин костум со исечоци. Двајцата беа во шоуто на Џими за да го промовираат нивниот претстоен специјален NBC и Peacock, специјалот за новогодишната забава на Мајли, кој треба да се емитува на 31 декември. Програмата ќе се снима во Мајами и ќе биде „разновидна“ емисија со многу мјузикл настапи и смеа, вети Мајли.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Мариќ: Хрватска ќе донесе закон за воведување на еврото во април следната година

Следно

Јакимовски им вети на Карпошани: Нема да се гради во Тафталиџе 1

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian