Се степале двајца скопјани, нарушен јавниот ред и мир

1 min read

Вчера во 09:30 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачје на Центар бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Г.К.(46) и Д.П.(29), двајцата од Скопје.

Сочинети се записници за констатиран прекршок по Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО: Холивудскиот актер среде Софија изненади уличен свирач

Следно

Популарноста на Борис Џонсон на најниско ниво

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian