Рецепт: Смути со боровинки и бадеми

1 min read

Смути од боровинки, добра доза на витамини за почеток на денот.

Состојки:

– 1 шолја боровинки

– 2 лажици печени бадеми

– 1 лажица мед

– 1/2 шолја бадемово млеко

* (2 дл чаша)

Подготовка:

Боровинките ставете ги во блендер, додадете ги медот и бадемите, па мешајте околу една минута.

Потоа додадете бадемово млеко, можете и кравјо по желба и мешајте додека не добиете изедначена смеса.

Пријатно!

ИЗВОР:  lokalno.mk

Претходно

Лекот на AstraZeneca против коронавирусот е одобрен само за возрасни и адолесценти

Следно

Велосипедстите кон Арсовска: Немојте вело патеките да ги доживувате само како километри на хартија, пратете некој да вози по нив

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian