Популарноста на Борис Џонсон на најниско ниво

1 min read

Според истражувањето на јавното мислење објавено денеска, популарноста на британскиот премиер Борис Џонсон паднала на најниско ниво откако тој ја презеде функцијата лидер на земјата.

Агенцијата ЈуГов наведе дека рејтингот на наклонетост кон Џонсон е 42, што е пад од 11 поени од средината на ноември. Наклонетоста кон лидерот на опозициската Лабуристичка партија Кир Стармер е практично непроменета и изнесува 14 поени.

Џонсон извојува убедлива победа на изборите во 2019 година.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Се степале двајца скопјани, нарушен јавниот ред и мир

Следно

ЗНМ: Итно да се расветли инцидентот на „јавната“ расправа на Медицинскиот факултет

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian