Голф се запали на „Џон Кенеди“ среде ноќ

1 min read

 

На 10.12.2021 во 00.54 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Џон Кенеди“ настанал пожар во патничко моторно возило „голф“ со гостиварски регистарски ознаки, сопственост на Ш.Б.(43) од Гостивар.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје, а повредени лица нема. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Даниела Мартиновиќ ја покажа новата фризура: Изгледа како девојче!

Следно

Финска купува 64 американски борбени авиони Ф-35 за 8,3 милијарди евра

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian