Елмас е играч на колото во Лигата на Европа

1 min read

Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас е прогласен за играч на последното шесто коло во групната фаза во Лигата на Европа.

Наполи на стадионот „Диего Марадона“ вчера со 3:2 го совлада Лестер и обезбеди пласман во нокаут-фазата, а најголеми заслуги за овој успех има токму Елмас.

Македонскиот репрезентативец постигна два гола за Наполи, првиот во 24 минута, а вториот го даде на стартот од второто полувреме и со него ја завери победата на италијанскиот тим.
Поради тоа, УЕФА го прогласи „дијамантот“ за играч на шестото коло во Лигата на Европа.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Јакимовски: Во Тафталиџе 1 нема да се изгради ниту еден нов објект

Следно

ВИДЕО: Холивудскиот актер среде Софија изненади уличен свирач

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian