Жално е што Бугарија ја злоупотребува својата позиција во ЕУ, вели Славјанка Петровска

1 min read

Пратеничката на СДСМ, Славјанка Петровска, вечерва во студиото на ТВ24 се осврна на спорот со Бугарија и оцени дека одолговлекувањето на почетокот на преговорите со ЕУ создава напната атмосфера.

„Бугарскиот политички врв сериозно да ја разгледа својата одлука и навистина да се предомисли и да го верификува сето она што РСМ го направи на планот на евроинтеграција. Жално е што Бугарија ја злоупотребува својата позиција во ЕУ и го прекршува Договорот за пријателство“, рече Петровска.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Британците го предупредуваат Путин да не ја напаѓа Украина

Следно

ВИДЕО: Партизан против Анортозис се избори за европска пролет

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian