ВИДЕО | Прозборе за прв пат по „Astroworld“: Тревис Скот тврди дека не знаел за сериозноста на ситуацијата

4 mins read

Тревис Скот прозборува за трагедијата во Астроврлд во своето прво интервју.

Раперот седна на разговор со „Charlamagne tha God“ за да разговара за неговиот концерт, на кој 10 луѓе загинаа поради напливот на толпата. Скот, кој продолжи да настапува 37 минути откако полицијата и пожарникарите во Хјустон реагираа на пријава за „масовни жртви“, а потоа отиде на забава, рече дека не знаел во колкава мера била сериозна ситуацијата до која дошло. После тоа, тој се соочува со повеќе од 100 тужби.

Скот рече дека бил на „емотивен ролеркостер“ во текот на последниот месец, „многу чувства, многу тагувам и се обидувам да ја завиткам главата околу тоа, знаеш?“

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gangster Culture (@gangsterculture)

Тој рече дека сака да може да „биде таму“ и „да ги држи сите“, среде трагедијата. Скот понуди да ги покрие трошоците за погреб на жртвите – понуда која половина од нив ја одбиле.

„Навистина само боли. Ја повредува заедницата, го повредува градот. Имаше многу мисли, многу чувства, многу тагување и само обиди да ја обвиткам главата околу ова“

Скот рече дека го прави интервјуто, и покрај судските процеси кои се во тек, како „човечко суштество“ кое се обидува да ги пренесе своите емоции поради себе. Тој рече дека неговите обожаватели „се како семејство“, така што се чувствува како и тој да „изгубил нешто“.

Тој тврди дека не знаел дека луѓето биле сериозно повредени, бидејќи тоа било толпа од околу 50 илјади луѓе. Тој е навикнат луѓето да се онесвестуваат на неговите емисии, кои се познати по тоа што се настани со високи октани.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by I love you ! (@fidenzahype)

Партнерот на Кајли Џенер вели дека не слушнал луѓе кои врескаат за помош или забележал некој кој се обидува да го привлече неговото внимание („Не, човече“) – и тој е вид на уметник кој ќе го прекине шоуто и ќе се погрижи болната обожавателка да го добие вниманието што ѝ треба , велејќи: „Едноставно не го слушнав тоа“.

Тој рече дека дури неколку минути пред прес-конференцијата, иако не е јасно кога била тоа, му било кажано дека луѓето умреле.

“Чекај, што? Се чувствував како да е обично шоу што се однесува до енергијата. Луѓето не се појавија да бидат на настан кој ќе им е штетен. Луѓето се појавија само да се забавуваат и се случи нешто несреќно“, објасни Тревис.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Travis_scott🚀 (@travis_scott_era)

Тој рече дека работат на тоа да стигнат до дното на ситуацијата за „ова повеќе да не се повтори“ и дека сака да ја осигура безбедноста на луѓето на идните настапи.

Додека зборуваше за тоа како тој обработува сè, тој рече дека е „само во соба некое време“. Меѓутоа, „Charlamagne“ праша за фотографиите од него на терен за голф со Мајкл Џордан и Марк Волберг.

„Тоа беше само Денот на благодарноста. Тие се добри луѓе да се имаат во заедница“, одговори тој.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Партизан против Анортозис се избори за европска пролет

Следно

Петнаесет земји од ЕУ ќе примат 40.000 Авганистанци

Latest from Blog

Магла на Стража

Намалена видливост од 50 до 70 метри поради појава на магла има на планинскиот премин Стража,

MacedonianEnglishAlbanian