Весна Петрушевска скршена од болка: „Нека ти е светол патот татичко, одмори се“

1 min read

Актерката Весна Петрушевска денес објави на социјалните мрежи дека почина нејзиниот татко Кирил.

Во емотивната објава, Весна се збогува со својот татко и напиша:

„Драги пријатели и роднини, утрово мојот најмил деди почина во 6:30 утринава. Ги известуваме сите пријатели кои сакаат да се поздрават со Кики може да дојдат во сабота на 11ти декември во капела од 12-13 часот во Бутел во една од нивните капели. Ужасно ми е тешко и нема никогаш да престане да ни недостасува твојата широка насмевка, исклучителниот дух и несебичната љубов. Те сакам тато, те сакам затоа што беше нежен со нас,со внуците Ема, Јана, Мина и Кирил ,со зетот Џоле, со Вики….ќе ми недостасува восхитот на љубовта која ја имавте со мама Сашка… Вечни тинејџери, и  прва љубов која инспирираше, те сакаме бескрајно. Нека ти е светол патот татичко одмори се🖤“

Нека почива во мир и сочувство до семејството Петрушевски.

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Кривокапиќ: Можно е мнозинство за изгласување недоверба на црногорската влада на седницата в понеделник

Следно

Дац и Александар се кумови, а Цветин здравичар на претстојното одбележување на Бадник во Скопје

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian