Уапсени сопругите на Беливук и Миљковиќ , переле пари за „Кавачкиот клан“!

1 min read

По наредба на Обвинителството за организиран криминал, српската полиција ја уапсоила сопругата и свекрвата на Вељко Беливук, познат како Вељко Невоља, и сопругата на првиот соработник на Беливук Марко Миљковиќ под обвинение за перење пари за нивната криминална група.

Српското обвинителството за организиран криминал се сомнева дека обвинетите на свое име купиле недвижен имот и повредни движни вредни предети и авотмобили од парите , за кои постои сомневање дека потекнуваат од активности на организирана криминална група организирана од Вељко Беливук и Марко Миљковиќ.

– Претресите се во тек – велат во српското обвинителство.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Меч на сезоната за Јокиќ во победата над Филаделфија

Следно

Што прави денеска: Дани Димитровска, пејачка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian