Тешко повреден работник при увид на градежен лифт

1 min read

На 8 декември 2021 околу 14.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ со тешки телесни повреди бил донесен В.К.(53) од Скопје.

Според пријавеното, тој се здобил со повредите додека извршувал работни задачи на подрачјето на Центар, при увид на градежен лифт.

Увид на местото извршила екипа од СВР Скопје, а за настанот бил известен трудов инспектор.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Џонсон го доби своето седмо дете

Следно

Макрон : Нема да можеме да изградиме Европа на мирот оставајќи го Балканот во оваа ситуација

Latest from Blog

Челси го купува Кунде

Дефанзивецот на Севиља, Жил Кунде ќе биде првото заилување на Челси откако ќе биде официјализирана продажбата

MacedonianEnglishAlbanian