Според „Форбс“, една жена владее со светот – а тоа е поранешната сопруга на Џеф Безос, Мекензи Скот!

1 min read

Форбс“ ја објави листата на 100 најмоќни жени во светот, а на првото место се најде Мекензи Скот, поранешната сопруга на Џеф Безос. Во „трката“ беа и Камала Харис, Кристин Лагард и Мелинда Гејтс.

Во написот за најмоќната жена на светот, Меги Мекграт од „Форбс“ пишува дека Скот добила огромни средства по разводот со Безос, кои брзо почнала да ги дели во добротворни цели.

Џеф Безос/Мекензи Скот
EPA-EFE/CLEMENS BILAN

Прочитајте повеќе ТУКА

Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Србија и Русија потпишаа договори за изградба на центар за нуклерна технологија во Србија

Следно

Седниците на Советот на Град Скопје отсега ќе се пренесуваат во живо на фејсбук

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian