Скопјанец агресивно се однесувал кон полицајци

1 min read

На 8 декември 2021 околу 18.30 часот на ул.„Јани Лукровски“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Гази Баба го лишиле од слобода В.П.(25) од Скопје, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија. 

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Имате винтејџ парче мебел? Еве како совршено да го комбинирате во Вашиот модерен амбиент

Следно

Младата финска премиерка се забавувала до зори, а требало да се тестира и да избегнува контакти

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian