ФОТО+ВИДЕО | Jелена Kарлеуша најави еден куп новитети: Овој фустан го дизајнирав сама!

1 min read

Контроверзната српска пејачка Јелена Карлеуша на социјалните мрежи откри каде ќе пее за дочекот на Новата 2022 година. Како што и самата најави, настапот ќе биде спектакуларен.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

„По големиот новогодишен концерт пред белградското Собрание, за кој ќе се обидам да биде круна на мојата кариера и спектаклот што го заслужува мојот град и целиот регион, истата вечер се селам во белградска „Кашина“ за да продолжиме со музика и убаво време во стилот на Новата 2022 година! Белград ќе гори, „Кашина“ ќе гори! Ветувам! Се гледаме!“, напиша Карлеуша под објавата на својот инстаграм-профил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Пејачката на прес-конференција се појави во тесен беж фустан со големи изрези кај градите и стомакот.

Во описот на објавата таа откри дека се работи за модно парче кое го дизајнирала самата и дека наскоро ќе ја претстави целата своја колекција која ќе се најде на продажба.

Кратко потоа го објави вториот модел од својата колекција:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Полицијата најде крстови, икони и скапи автомобили во вилата на „касапот“ Миљковиќ

Следно

Жена болна од рак се задуши во пожар во зграда во Аеродром

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian