Одложен е натпреварот Тотенхем – Рен

1 min read

Натпреварот помеѓу Тотенхем и Рен од последното коло во групата Г во Лигата на конференции  кој требаше да се игра утре, е одложен поради  бројните случаи на позитивни на коронавирус во англискиот тим.

Менаџерот на Тотенхем, денеска потврди дека има 13 позитивни на ковид-19, од кои осум се фудбалери, а пет се членови на клупскиот персонал и поради тоа немал доволно фудбалери на располагање.

Според правилата на УЕФА, за да се одигра натпреварот потребно е екипата да има 13 фудбалери на располагање од кои еден мора да биде голман. Но, по долго тактизирање, УЕФА одлучи да го одложи натпреварот, а новиот термин ќе биде дополнително објавен.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Српски актери предизвикаа шок во студиото на државната РТС – ги повикаа сите на протести

Следно

Виц на денот: Порака

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian