Твитер за сообраќајната гужва: Скопје е запушено како валкана када

1 min read

Сообраќајот попладнево функционира тешко, со многу застој и чекање. Колоните се километарски, а возачите се нервозни. Нема дел од Скопје каде нема гужва.

На оваа тема ги издвојуваме и популарните твитови од денес:

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Видео – записи со поезијата на Конески во Годината посветена на великанот на македонската култура

Следно

Унгарскиот заменик министер за правда Пал Волнер поднесе оставка поради сомневање за корупција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian