Твит по твит – видео-легенда за Даут-пашин амам со нарација на Рубенс Муратовски

1 min read

Од фотографија со дрон од куполите на Даут-пашин амам, преку легендата, па се до предлог „ја сакам приказнава со нарација на Рубенс“ – крајниот производ е легендарно видео кое вреди да се сподели со публиката. 

Нема да должиме многу, оставаме на вас да започнете со нишката:

Дел од приказната

Предлогот

И да го видите потоа видеото:

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

„Spider-Man: No Way Home“ нема да биде последниот „Spider-Man“ филм на Marvel

Следно

Девета седница на Комисијата за управување со природното и културното наследство на Охридскиот регион

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian