Познато колку лица се повредени во сообраќајката кај Мавровка

1 min read

Четири лица се повредени во сообраќајна незгода која попладнево се случи на раскрницата кај трговскиот центар „Мавровка“.

Во сообраќајната незгода учествувале пет возила, сите со скопски таблички, потврдија од МВР.

Повредените се пренесени во ГОБ „Климент Охридски“, но засега не се знае тежината на повредите. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Instagram воведува построги правила за тинејџерите

Следно

Почна средбата Бајден – Путин

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian