Поради утрешниот празник, ЈСП нема да вози по редовен возен ред

1 min read

ЈСП информира дека утре, среда (8.12.2021 година) кој е неработен ден поради државниот празник „Св.Климент Охридски“, јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред.

Дежурни ќе бидат три билетарници, од 7 до 19.30 часот ќе работат билетарниците на Транспортен центар и Зелено пазарче, а отворена од 7 до 13 часот ќе биде билетарницата во Ѓорче Петров.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Бизарно искуство: Не знаела дека е бремена, се породила еден час откако дознала!

Следно

Јанкуловска на сведочење за сефовите во ВМРО-ДМПНЕ: Донаторите некогаш му ги даваа парите на Груевски

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian