„Помогнете да го најдеме татко ми“: Исчезна скопјанец, семејството трага по него

1 min read

Вечерва околу 17 часот, во околината на населбата Карпош 4, е исчезнат 75-годишниот Блаже Поповски, а неговото семејство трага по него.

– Луѓе помагајте да го најдеме татко ми. Има деменсија, но си го знае името и презимето. Се вика Блаже Поповски. Го нема од 17 часот денеска. За жал за момент ѝ се отргнал од вниманието на мајка ми во околината на Карпош 4. Кој може нека сподели за да се обидеме да го најдеме. Облечен е во црни тренерки, со темна јакна. Ако го забележите ѕвонете на мојот мобилен телефон 072 307 850. Ви благодарам, стои во Фејсбук-објавата на неговиот син, Зоран Поповски.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Фустан тежок 30тина килограми: Шестмина мажи биле потребни да го носат фустанот на Мараја Кери

Следно

ВИДЕО: Мбапе го урна рекордот на Меси во Лигата на шампионите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian