ФОТО | Северина ја облече мајка си во крзно од глава до пети: Штиклите се вистински хит!

1 min read

Хрватската поп-дива Северина на својот инстаграм профил објави фотографија од својата мајка, Ана Вучковиќ.

На фотографијата напиша „ Ана Каренина е спремна за дружба“. Ана позира во беж капут во крзно и шубара во еднаква боја.

На нозете носи штикли какви што неодамна носеше и Северина, и предизвика лавина коментари. Овие необични „облачести“ и волнени чевли се од брендот Марни и чинат преку 900 евра.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Ана Вучковиќ/Instagram
Ана Вучковиќ/Instagram

Северина ги воодушеви фановите со оваа фотографија и не изостанаа позитивни коментари за изгледот на госпоѓа Вучковиќ:

“Кралица мајка“

„Изгледа фанстастично, добро си ја дотерала“

„Каква руска кралица“

„Ја обожавам“

„Пофалба за мама – која со самото постоење дава животна енергија за ќерка си за понатаму“

 

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Во сабота во Србија повторно нови еколошки протести

Следно

Срушена дивоградба во Кисела Вода, градоначалникот порача дека законот важи за сите

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian