Велика Британија: Ниту еден заразен со сојот омикрон не е хоспитализиран

1 min read

Ниту еден од 336-те лица со потврден случај на омикрон во Велика Британија не е примен во болница, според министерот за здравство.

Министерот Саџид Џавид изјави дека досега никој од тие лица не е примен на болничко лекување.

– Некои може да бидат асимптоматски, други ќе се чувствуваат лошо. Никој од нив досега, колку што сум запознаен, не е хоспитализиран. Бројот на потврдени случаи со сојот омикрон е 336, изјави Џавид.

Извор: МИА

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Прва работна средба на министерката Стефоска со градоначалникот на Охрид, Пецаков

Следно

Меѓународната експертиза на судските случаи е спорна точка во договорот Заев-Гаши, вели Трајанов

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian