Се запали „пежо“ во Скопје

1 min read

На 05.12.2021 во 17.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ангел Динев“ настанал пожар во патничко возило „пежо“, со скопски регистарски ознаки, сопственост на приватна фирма.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Противпожарната бригада Скопје, а повредени лица нема.

Увид бил извршен. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

ФОТО | Каде се и што прават денес ќерките на Гучи? Наследиле стотици милиони и побегнале од очите на јавноста

Следно

Нехамер положи заклетва, Австрија доби нова Влада

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian