Завршна фаза на изградбата на новиот парк на булевар „Македонска војска“ во Ѓорче Петров

1 min read

Со поддршка на екипите на ЈП Паркови и Зеленило и Град Скопје, службите на општина Ѓорче Петров, ги изведуваат завршните работи за новиот парк на булеварот Македонска Војска.

– Поставуваме автономен систем за наводнување на тревните површини

– Систем за наводнување на новоподигнатите дрвореди

– Следи хортикултурно уредување – информира градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски.

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Петте најчести типови на луѓе кои ќе ги „сретнете“ на социјалните мрежи

Следно

Американски конгресмен и неговото семејство со оружје во рака пред божиќна елка, неколку дена по масакарот во Мичиген

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian