ВИДЕО: Сплит поплавен, големи врнежи во Хрватска

1 min read

Силен дожд утрово паѓа во Хрватска, а многу улици во центарот на Сплит се поплавени, пишува Индекс.хр.

„На места има магла, а можни се и одрони, особено на Јадранската магистрала (DC8) и патиштата во планините. Ги предупредуваме возачите да не тргнуваат на пат без пропишаната зимска опрема“, соопшти ХАК.

Поради водата на патот затворени се локалните патишта во месноста Вргорац.

Според прогнозата на метеоролозите, во Хрватска попладне и навечер се прогнозира снег.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Лазаров фантастичен во Франција, Македонецот прв стрелец во победата над Ним

Следно

Неговото височество – Велосипед: Големото враќање на омиленото превозно сретство

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian