Што да појадувате утрово? 3 предлози за здрав и брз појадок

3 mins read

Појадокот е многу важен оброк – може или да ви го разубави денот или да ви го наруши. Доколку сте останале без идеи ова се рецепти како брзо и лесно да подготвите здрав појадок!

 

Витаминска салата со јајца

Состојки:

4 јајца

2 глави зелена салата

1 китка ротквици

1 пиперка

1 краставица

1 домат

така

бибер

400 гр интегрален  леб

 

Подготовка:

Варете ги јајцата околу 10 минути и излупете ги. Измијте ја зелената салата и искинете ја, исчистете ги ротквиците и исечете ги на листови, исчистете ги пиперките, исечете ги на нудли и измијте ја и исечете ја краставицата, а потоа исечете ги на полукругови. Измешајте го зеленчукот во длабок сад и зачинете. Во посебен сад соединете ги и измешајте ги сенфот, оцетот и маслото и прелијте ја со салатата. Украсете ја салатата со парчиња варени јајца и домати.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sam Rider Fitness (@your_dailyfix)

Медена пченица

 

Состојки:

100 гр пченица

100 гр мед

100 гр брусница

80 гр мелени ореви

800 мл сок од цреша

 

Подготовка:

Пченицата измијте ја, ставете ја во тенџере, налејте ја со вода и варете ја околу 20 минути. После тоа, поклопете ја,  и оставете го да отстои неколку часа, додека не ги впие сите течности и зрното не набабри. Ставете го житото во чинии и посипете го со брусница. Во тава растопете го медот, додадете ги сечканите ореви, па прелијте ги со пченицата и брусницата. Послужете сок од цреша како комплтирање на појадокот.

 

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Working Mom (@yummy_mommy_recipes)

Омлет со буковка

 

Состојки:

4 јајца

4 белки

1 лажица маслиново масло

200 гр буковка

200 гр шери домати

бибер

лист од јаглика

400 гр црн леб

800 мл сок од грејпфрут

 

Подготовка:

Исечете ги буковките на листови и пропржете ги на маслиново масло. Прелијте ги изматените јајца и белките, посолете, побиберете и посипете ги со сечканите листови магдонос. Омлетот послужете го со шери домати и послужете со црн леб и сок од грејпфрут. Буковката или шумската буковка може да се најде како дива во природа, но и се одгледува. Поради фактот што при одгледувањето не се користат хемикалии и средства кои имаат штетни последици по здравјето на луѓето, оваа габа зазема важно место во исхраната на современиот човек.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Пендаровски до волонтерите: Oстанете ангажирани и делувајте онаму каде што е најпотребно

Следно

Руски научник: Антителата од „делта“ видот можеби не штитат од „омикрон“, и обратно

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian