Јавно ја навреди, па таа го натера искрено да се извини: 50 Сент ја исмеа топлес фотографијата на Мадона

3 mins read

Раперот и продуцент 50 Cent и се извинува на Мадона откако тој ја исмеа нејзината неодамнешна фотографија на Инстаграм.

На почетокот на оваа недела, пејачката на „Material Girl“ сподели серија контроверзни фотографии на својот инстаграм-профил на кои носи  црна долна облека и мрежасти хулахопки во кревет, со откриена една од нејзините гради. Инстаграм подоцна ја избриша фотографијата, а Мадона повторно објави цензурирана верзија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Madonna (@madonna)

Меѓутоа, набргу откако оригиналните слики се појавија на социјалните мрежи, актерот спореди фотографија од нозете на Мадона со падот на куќата од Волшебникот од Оз врз Злобната вештерка од Истокот. На мемто напиша: „Старз ме замоли да направам римејк. Реков само ако Мадона може да ја игра улогата затоа што ми треба ѕвездена моќ и сексапил во оваа“.

Во втората избришана објава, 50 Сент, чие вистинско име е Кертис Џексон, додаде: „Тоа е Мадона под креветот што се обидува да направи „како девица“ на 63 години. Таа испука, ако не го подигне стариот задник.”

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Daily Soap Dish (@dailysoapdish)

Мадона му возврати на раперот преку нејзина сторија на Инстаграм, споделувајќи фотографија на која двајцата пријателски позираат во 2003 година.

„Еве го 50 Сент како се преправа дека е мој пријател. Сега се реши да зборуваш глупости за мене. Претпоставувам дека твојата нова кариера е да привлекуваш внимание обидувајќи се да ги понижиш другите на социјалните мрежи. Најнискиот избор што можеш да го направиш како уметник и возрасен.

Едноставно си љубоморен, нема да изгледаш толку добро како мене или да се забавуваш кога ќе си на мои години“, возврати Мадона.

По реакцијата, 50 Сент ѝ се извини на Мадона, објавувајќи нова порака на Твитер.

„Мора да ги повредив чувствата на Мадона, таа отиде и ископа стара фотографија од „MTV“ од ’03. Ок, жал ми е немав намера да ги повредам твоите чувства. Во секој случај, немам корист од ова, го кажав она што го мислев кога ја видов сликата поради тоа каде ја видов порано, се надевам дека ќе го прифатиш моето извинување“, напиша 50 Сент.

Досега, Мадона не одговорила на последниот твит на 50 Сент, кој во меѓувреме е отстранет.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cent _ Felix (@cent_felix)

Ѕвездата беше прозивана во последниве години за исмевање на своите врсници во индустријата. Во 2020 година, тој користеше мемиња на Инстаграм за да ја исмева Меган Ди Сталион, во 2018 година ја исмеваше Ашанти на социјалните мрежи откако таа доби ниска продажба на билети за подоцна откажан настап, а се најде и во жешка дискусија со Вил Смит откако ја критикуваше неговата сопруга Џејда Пинкет-Смит за јавно споделување дека има врска надвор од бракот на парот.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Курти: Србија е најголем проблем за Косово, таа се однесува како „мала Русија“

Следно

Трите хороскопски знаци кои најдолго се лутат

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian