Ја чекаше за да не се разделат ниту момент: Картер Реум ја чекаше Парис Хилтон да ги облече нејзините 4 венчаници

3 mins read

Романтичноста никогаш не излегува од мода – особено не на денот на Вашата венчавка. И секогаш е убаво да се слушне дека некој успеал да ја најде својата „втора половина“ која безусловно ги сака. Но, кој би рекол дека Парис Хилтон ќе пронајде ваква љубов?

Парис Хилтон се омажи за Картер Реум на 11 ноември 2021 година. Нивниот планер за венчавки рече дека парот останал покрај друг за време на нивниот прием. Реум дури и ја придружуваше Хилтон во текот на нејзините многубројни промени во гардеробата, и не ја напушти ниту за миг.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paris Hilton (@parishilton)

Свадбената прослава на Парис Хилтон и Картер Реум беше тридневна екстраваганција, комплетирана со карневалски настан и настапи во живо од нивните познати пријатели, вклучувајќи ги Ким Петрас и Деми Ловато.

Но, и покрај сите фанфари, на 11 ноември – денот кога парот ги размени своите завети – Хилтон и Реум успеале да останат покрај други, изјави планерката на парот Минди Вајс.

„Една работа што ја направија, што им ја препорачувам на луѓето, е дека останаа заедно, во текот на целиот ден на венчавката“, рече Вајс за младенците.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paris Hilton (@parishilton)

Некои парови се разделуваат за време на нивните венчавки, поздравувајќи ги пријателите одделно. Но, Вајс забележа дека Хилтон и Реум си поставиле за цел да останат заедно. Всушност, таа рекла дека единствен пат за време на прославата ги видела разделени кога Хилтон ги менувала своите фустани, но и тогаш Реум ја чекал.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Paris Hilton (@parishilton)

Хилтон носеше четири венчаници на денот кога рече „да“, како што објави Вог, вклучително и обична балска тоалета на Оскар де ла Рента инспирирана од Грејс Кели.

„Тој секогаш ја придружуваше назад, што е многу кул и романтично. Тие навистина останаа заедно. И не морав да одам да ги најдам невестата и младоженецот за говор. Тие секогаш беа заедно“, додаде таа.

Вајс рече дека Реум целосно ја поддржа идејата и визијата на Хилтон за многуте фустани за свадбата, додавајќи и дека целосно ја разбрал.

„Тој воопшто не се чувствуваше занемарен што толку многу се однесуваше на Париз. Ова беше нејзината фантазија од соништата“, надополни Вајс.

Обожавателите на Хилтон можат да добијат увид во венчавката и врската на двојката на „Paris in Love“, документарна серија што го следеше нејзиниот процес на планирање на венчавката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MICHAEL (@michael_eland_)

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Мируваше мрежата на Димитриевски, Рајо Ваљекано подобар и од Еспањол

Следно

Ријана полуде по објавите за бременост: Ме размножувате секоја година!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian