35 милиони за еден ден работа: Џорџ Клуни раскажа како ја одбил неверојатната понуда

3 mins read

Познато ни е дека се работи за огромни суми кои им се нудат на холивудските ѕвезди за нивните ангажмани, но кои се сумите кои толку високи што тие не би ги одбиле? Џорџ Клуни рече дека еднаш му биле понудени 35 милиони долари за еден ден работа, но ги одбил откако одлучил дека не вреди.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Oliphant Studio (@oliphantstudio)

Оскаровецот актер и продуцент откри колку му било понудено за само еден ден ангажман. На прашањето дали некогаш помислил: „Сега имам доволно пари“, Џорџ Клуни раскажа како ја имал привилегијата да одбие сума од 35 милиони понудени за само еден ден работа.

„Па, да. Ми нудеа 35 милиони долари за еден ден работа за реклама за авиокомпанија“, рече тој

Клуни додаде дека се консултирал со Амал, неговата сопруга, околу ангажманот. „и решивме дека не вреди“.

„Авиокомпанијата беше поврзана со земја која, иако е сојузник, понекогаш е сомнителна – и затоа си помислив: „Па, ако ми одземе една минута сон, не вреди““, раскажа Клуни.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Best Movie (@bestmovie_mag)

Покрај неговата повеќедецениска кариера во Холивуд, 60-годишниот Клуни има големо деловно портфолио. Гардијан спомна извештаи дека заработил над 40 милиони долари за својата рекламна работа со швајцарскиот производител на кафе „Nespresso“.

Неговата компанија за текила, „Casamigos“, беше продадена пред четири години за 1 милијарда долари.

Подоцна, за време на опсежното интервју, Клуни, кој е на промотивна турнеја за неговиот последен филм „The Tender Bar“, беше прашан зошто повеќе не глуми толку често како порано.

„Општо земено, едноставно нема толку многу одлични улоги – и погледнете, не мора да глумам. Мојата сопруга и јас го имавме овој разговор кога наполнив 60 години ова лето. Реков: „Сè уште можам да отскокнувам наоколу прилично добро, и двајцата го сакаме она што го работиме. Но, мора да се погрижиме да не се резервираме на глупав начин“. Значи, дел од тоа е само ние да се погрижиме да ги живееме нашите животи“, објасни актерот.

Во „The Tender Bar“, базиран на истоимената книга на „J.R. Moehringer“, главните улоги ги толкуваат Бен Афлек, Лили Рејб и Тај Шеридан, a во кината треба да се појави подоцна овој месец.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Денеска девет голови и шест црвени картони во Првата фудбалска лига

Следно

Инцидент над Црното Море: Руски патнички авион избегна судир со авион на НАТО

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian