Уште еден велосипедист почина на скопските улици: Бил прегазен од „форд фокус“

1 min read

На 04.12.2021 во 01:30 часот било пријавено дека во Скопје, на улица „Маџари“, патничко возило „Форд фокус“, со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.К.(25) од Скопје удрило во велосипед управуван од А.А.(58) од Скопје.

Велосипедистот починал на местото на несреќата, а смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош. 

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено за обдукција. 

Извор: skopjeinfo.mk

Претходно

Што прави денеска: Доктор Адела Стефанија, спец. гинеколог-акушер

Следно

Во бегство родителите обвинети во име на нивниот син кој уби четворица ученици во САД

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian