СДСМ: Арсовска заради лични каприци поништи оглас со кој требаше да се вработат 20 нови пожарникари

1 min read

„Данела Арсовска работи против интересите на Градот Скопје и на граѓаните. Арсовска, заради лични каприци поништи јавен оглас кој беше на крајот од процедурите и со кој требаше да се вработат 20 нови пожарникари во Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје“, соопштија утрово од СДСМ.

-Иако е евидентен недостигот на пожарникари во Град Скопје, деструктивната Арсовска го спречи вработувањето на пожарникарите, со што ја загрозува општата безбедност на градот и граѓаните. Во изминатите четири години Град Скопје, раководен од СДСМ, сериозно инвестираше во унапредување на условите за работа на пожарникарите.

Платата на пожарникарите се покачи за 20 отсто, а беше инвестирано во нова современа опрема за поголема заштита и поефикасна работа на пожарникарите.

Данела Арсовска пред граѓаните го разоткрива своето режимско лице и покажува дека работи исклучиво за лични и партиски цели“, соопштија оттаму.

Јанчева: Арсовска го поништи огласот со кој требаше да се вработат нови 20 пожарникари

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Бајден составува план за руско-украинската криза

Следно

ВИДЕО: Голден Стејт ја прекина победничката серија на Феникс

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian