ФОТО | Сандра Булок со отворена изјава за своето посттрауматско растројство:„Ме смени од корен“

1 min read

Холивудската актерка Сандра Булок собра храброст и откри дека страда од тешко посттрауматско стресно растројство, кое се појавило како последица на кражбата која се случила во нејзиниот дом во 2014 година.

Гостувајќи во една од последните епизоди на „Red Table Talk“, со Џејда Пинкет Смит, Вилоу Смит и Адриен Банфилд-Норис, 57-годишната холивудска актерка Сандра Булок се присети на моментот кој како што вели, засекогаш ќе остане врежан во нејзината меморија откако сфатила дека невооружен крадец влегол во нејзината вила во Бел Ер.

Прочитајте повеќе ТУКА
Извор: Еспресо.мк

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Варуфакис ја советува Бугарија: Не влегувајте во еврозоната

Следно

Протести во Виена поради рестриктивните мерки

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian