ФОТО | Четири „најнесреќни“ невестински фустани што би требало да се заборават

1 min read

Немаме ништо против невестински фустани, да не се разбереме погрешно. Но интернетот е интересно место кое некогаш знае да изненади со невообичаени, бизарни фотографии што откако ќе ги видите, ќе си речете – о, не, ова не треба да постои.

Сепак, овие четири невестински фустани постојат и жените ги носеле. Дали денот им бил најсреќен или не, оставаме да одлучите сами.

Чудна кројка и фустан што нема концепт. Можеби пак невестата си се чувствувала убаво во него, нема да претпоставуваме.

невеста/Gloriusa
невеста/Gloriusa

Фустан од бели надувани балончиња. Можеби ова е само првоаприлска невеста? Или сепак не? Или младоженецот бил кловн?

Ќе „пукнеме“ од мака што не сме во можност да дознаеме.

фустан од балони
Фустан од балони/Gloriusa

Овој е можеби модерен и претставен како фустан „од модните писти“.

Но, дали навистина би го носела некоја невеста која сака да блесне на нејзиниот најважен ден?

Невестински фустан
невеста/Gloriusa

Фустан „Што сакал да каже авторот/креаторот?

Ова е вистински фустан на продажба, целиот скроен со зашиени кондоми во сите бои. Бизарно до крај.

фустан/Facebook
фустан/Facebook

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

СОМНЕЖ ЗА АТЕНТАТ: На собир на Ердоган подметната бомба

Следно

Алтернатива влегува во Владата: Одлучи да се приклучи на парламентарното мнозинство

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian