ФОТО | Австралија им годи: Фолк пејачката Татјана Лазаревска со фотки од пораснатите синови

1 min read

Познатитот фолк –пар Татјана Лазаревска и Новица Василевски пред седум години ја напуштија Македонија и се преселија во Австралија.

На социјалните мрежи, Татјана е доста активна и редовно споделува фотографии на кои се гледа дека таа и нејзиното семејство уживаат во благодетите на австралискиот континент. Тие живеат во Мелбурн, и активни се со живите настапи и свадби за нашинци и странци. Татјана редовно споделува фотографии од нивните турнеи, а последно сподели од посетата на Америка.

Парот има два сина, Стефан и Петар кои се навистина пораснати момци. На инстаграм-профилот на пејачката, таа сподели фотографија со нив каде се гледа дека тие веќе се повисоки и од мама и тато.

Извор: www.slobodenpecat.mk

Претходно

Масовна тепачка на протестот во Нови Сад, има повредени

Следно

Во Панама седум лица осудени на 50 години затвор поради егзорцизам

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian