ВИДЕО: Руски тинејџер се обидел да и побегне на полицијата, направил хаос на улиците

1 min read

На 1-ви декември на улицата Пушкин во рускиот град Волжски се случил неверојатен инцидент. Службениците на сообраќајната полиција забележале затемнет автомобил. Возачот не одговорил на барањето да застане и продолжил да вози. Полицијата тргна во потера. Возачот правел ризични маневри, загрозувајќи ги и другите возачи во сообраќајот, пренесува ТВ Ѕвезда.

При потерата, полицаецот пукал во тркалата од автомобилот на насилникот. Возачот застанал и се обидел да побегне, но бил уапсен.

„Вработените во Службата за сообраќајна полиција на Државниот инспекторат за безбедност на сообраќајот на руското Министерство за внатрешни работи за градот Волжски приведоа возач кој претставуваше закана за животната средина“, изјави Ирина Волк, официјална портпаролка на Русија. Министерство за внатрешни работи.

Се испостави дека момчето е 16-годишен тинејџер. Тој не бил повреден при апсењето. Вработените во Истражниот комитет на Русија покренаа кривична постапка за употреба на насилство врз државен службеник. Дополнително, изготвени се и голем број протоколи за сообраќајни прекршоци.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Дама во црвено: Агнеса Органџиева по повод својот роденден организираше луксузна прослава

Следно

Бектеши: Преговорите со Алтернатива се при крај, идната недела ќе има и договор за ресори

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian